تاسيس شوراي نگهبان يک تصميم مترقي برخاسته از موازين فقهي و حقوقي است

کد خبر: 191841 تاریخ انتشار: 1402/04/27 09:12:58
نمایش: 1731
اخبار
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري با تبريک سالروز تشکيل شوراي نگهبان تاکيد کرد:شوراي نگهبان يکي از دستاوردهاي مهم انقلاب شکوهمند اسلامي و يادگار امام راحل عظيم‌الشأن است که تاسيس آن در نظام جمهوري اسلامي ايران يک تصميم مترقي برخاسته از موازين فقهي، حقوقي و ديني است.

محسن حسين‌ميرزايي روز دوشنبه با صدور پيامي به مناسبت سالروز تشکيل اين شورا افزود: شوراي نگهبان متضمن اصل برتري قانون اساسي و شرع مقدس است و ضامن اقتدار و سلامت نظام جمهوري اسلامي بوده و همواره نقش بسيار مهم و تاثيرگذاري در حفظ و حراست و تداوم انقلاب اسلامي داشته است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري در ادامه اين پيام تاکيد کرده است: شوراي نگهبان پاسدار ارزش‌هاي اسلامي و تضمين‌کننده اصول شريعت بر پايه قواعد حاکميت دين مبين اسلام در همه عرصه‌هاي اجتماعي و وجوب اجراي شريعت بر پايه توحيد در حاکميت و توحيد در تقنين است.

حسين‌ميرزايي در بخش ديگري از اين پيام اعلام کرد: نهاد انقلابي و کارآمد شوراي نگهبان علاوه بر صيانت از شرع مبين اسلام و پاسداري از قانون اساسي استحکام بخش جمهوريت و اسلاميت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است و به فرموده نايب امام زمان مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي امام خامنه‌اي عزيز به عنوان عماد دين و ملت راه هر گونه نفوذ براي نامحرمان و تفکرات انحرافي و ضد اسلامي به جمهوري اسلامي ايران را سد کرده است و همچنين شوراي نگهبان با نظارت عالي بر انتخابات با نگاه حق‌الناس به راي مردم تضمين‌کننده مردم‌سالاري ديني و سلامت انتخابات ها است.

به گفته وي، قانون اساسي وظايف مهمي بر عهده شوراي نگهبان گذاشته و تاريخ انقلاب شکوهمند اسلامي نشان دهنده موفقيت قابل تقدير شورا در انجام وظايف خطير و قانوني خود است.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري در ادامه اين پيام گفت : ضمن قدرشناسي از تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي عزيزان شوراي نگهبان، ۲۶ تير ماه سالروز تأسيس نهاد ارزشمند شوراي نگهبان را به تمام خادمين اين نهاد مقدس در سراسر کشور و نيز چهارمحال و بختياري با تبريک اين روز و توفيق روزافزونشان را در ظل توجهات حضرت ولي‌الله‌الاعظم امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف از خداي سبحان مسئلت دارم.

 

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1401/01/03